HOME NEWS SCHEDULE POINTS RESULTS LINEUPS SPONSORS PHOTOS VIDEOS TRACK INFO RULES/FORMS TICKETS
NEXT EVENT  Friday, July 26
Xtreme Outlaw Midget Series

Results for May 3, 2024

May 3, 2024

Showing finishing position, starting position in parentheses, car number, driver and hometown

YEOMAN RACE ENGINES USRA MODIFIEDS

Heat #1:
1. (1) 712 Trevor Hughes, Westville, Okla.
2. (5) 02 Tanner Mullens, Wichita, Kan.
3. (7) 4R Jared Russell, Wagoner, Okla.
4. (8) 51T Rusty Trevathan Jr., Wylie, Texas
5. (4) 7 Brett Hansen, Fort Gibson, Okla.
6. (2) 76S Billy Smith, Rogers, Ark.
7. (10) 67K Danny Padilla, Owasso, Okla.
8. (6) 84 Craig Yeoman, Joplin, Mo.
9. (9) 17 Brent Holman, Rogers, Ark.
10. (3) 24 Toby Lindell, Muskogee, Okla.
DNS – 12 Jason Hughes, Watts, Okla.

Heat #2:
1. (2) 4W Tyler Wolff, Fayetteville, Ark.
2. (4) 89 Tate Cole, Fort Gibson, Okla.
3. (7) 55 Nathan Hagar, Adair, Okla.
4. (5) 52 Chad Davis, Sapulpa, Okla.
5. (8) 75J Jeremy LaCoe, Lincoln, Ark.
6. (9) 51 Eddie Martin, Stilwell, Okla.
7. (1) 9 Fred Ramsey, Fayetteville, Ark.
8. (10) 9 Troy Martin Jr., Wagoner, Okla.
9. (3) 3C Cary Cullins, Tuttle, Okla.
10. (6) 21 James Drummond, Mountainburg, Ark.

Feature:
1. (1) 4W Tyler Wolff, Fayetteville, Ark.
2. (3) 712 Trevor Hughes, Westville, Okla.
3. (6) 55 Nathan Hagar, Adair, Okla.
4. (8) 52 Chad Davis, Sapulpa, Okla.
5. (9) 7 Brett Hansen, Fort Gibson, Okla.
6. (7) 51T Rusty Trevathan Jr., Wylie, Texas
7. (12) 9 Fred Ramsey, Fayetteville, Ark.
8. (13) 9* Troy Martin Jr., Wagoner, Okla.
9. (15) 51 Eddie Martin, Stilwell, Okla.
10. (2) 02 Tanner Mullens, Wichita, Kan.
11. (5) 4R Jared Russell, Wagoner, Okla.
12. (11) 76S Billy Smith, Rogers, Ark.
13. (16) 75J Jeremy LaCoe, Lincoln, Ark.
14. (4) 89 Tate Cole, Fort Gibson, Okla.
15. (14) 84 Craig Yeoman, Joplin, Mo.
16. (10) 67K Danny Padilla, Owasso, Okla.
17. (17) 24 Toby Lindell, Muskogee, Okla.
DNS – 17 Brent Holman, Rogers, Ark.
DNS – 3C Cary Cullins, Tuttle, Okla.
DNS – 21 James Drummond, Mountainburg, Ark.
DNS – 12 Jason Hughes, Watts, Okla.

SUMMERS WELL DRILLING USRA STOCK CARS

Heat #1:
1. (1) 17M Jeff Metcalf, Gentry, Ark.
2. (7) 74 Rodney Schweizer, Kansas City, Kan.
3. (5) 27T Jeff Tennant, Greenwood, Ark.
4. (6) 58 Tyler Honeywell, Antlers, Okla.
5. (8) 11D Paul Dilbeck, Gentry, Ark.
6. (2) 9 Josh Magnuson, Lowell, Ark.
7. (9) 9C Jesse Copeland, Colcord, Okla.
8. (3) 22 Colby Young, Gentry, Ark.
9. (4) 27 Marshall Young, Gentry, Ark.
DNS – 8 Ashlee Buck, Roswell, N.M.

Heat #2:
1. (3) 15K Kyle Dilbeck, Gentry, Ark.
2. (1) 77 Chris Wilson, Okemah, Okla.
3. (5) 77W Scott Wilson, Okemah, Okla.
4. (4) 27C Seth Chamberlain, Colcord, Okla.
5. (6) 13 John Winters, Pattonville, Texas
6. (7) 24K Steve Keith, Fayetteville, Ark.
7. (8) 11MC David McDaniel, Siloam Springs, Ark.
8. (9) 34P Jonathan Pittman, Gravette, Ark.
9. (2) 21 Christopher Adair, Siloam Springs, Ark.
DNS – 06 Ryan Knight, Garber, Okla.

Heat #3:
1. (4) 14 Camden Perry, Lincoln, Ark.
2. (8) 39JR Robert Southerland, Sallisaw, Okla.
3. (2) 34 Blake Bolton, Appleton City, Mo.
4. (5) 7K Kyle Hamby, Hackett, Ark.
5. (3) 1P Marshall Penson, Van Buren, Ark.
6. (7) 16M Jimmy McGarrah, Huntsville, Ark.
7. (1) 11W Graci Williams, Fort Gibson, Okla.
8. (9) 127 Andy Morris, Fort Gibson, Okla.
9. (6) 72 Cason Londagin, Colcord, Okla.

"B" Feature:
1. (4) 127 Andy Morris, Fort Gibson, Okla.
2. (8) 72 Cason Londagin, Colcord, Okla.
3. (3) 11W Graci Williams, Fort Gibson, Okla.
4. (12) 9 Josh Magnuson, Lowell, Ark.
5. (1) 24K Steve Keith, Fayetteville, Ark.
6. (11) 11MC David McDaniel, Siloam Springs, Ark.
7. (6) 34P Jonathan Pittman, Gravette, Ark.
8. (10) 06 Ryan Knight, Garber, Okla.
9. (7) 21 Christopher Adair, Siloam Springs, Ark.
10. (5) 22 Colby Young, Gentry, Ark.
11. (9) 8 Ashlee Buck, Roswell, N.M.
12. (2) 9C Jesse Copeland, Colcord, Okla.
DNS – 27 Marshall Young, Gentry, Ark.

"A" Feature:
1. (3) 74 Rodney Schweizer, Kansas City, Kan.
2. (7) 27T Jeff Tennant, Greenwood, Ark.
3. (5) 17M Jeff Metcalf, Gentry, Ark.
4. (1) 39JR Robert Southerland, Sallisaw, Okla.
5. (9) 34 Blake Bolton, Appleton City, Mo.
6. (16) 127 Andy Morris, Fort Gibson, Okla.
7. (14) 1P Marshall Penson, Van Buren, Ark.
8. (12) 11D Paul Dilbeck, Gentry, Ark.
9. (22) 06 Ryan Knight, Garber, Okla.
10. (8) 77W Scott Wilson, Okemah, Okla.
11. (12) 27C Seth Chamberlain, Colcord, Okla.
12. (17) 72 Cason Londagin, Colcord, Okla.
13. (18) 11W Graci Williams, Fort Gibson, Okla.
14. (20) 24K Steve Keith, Fayetteville, Ark.
15. (4) 15K Kyle Dilbeck, Gentry, Ark.
16. (19) 9 Josh Magnuson, Lowell, Ark.
17. (13) 13 John Winters, Pattonville, Texas
18. (23) 11MC David Mcdaniel, Siloam Springs, Ark.
19. (2) 14 Camden Perry, Lincoln, Ark.
20. (6) 77 Chris Wilson, Okemah, Okla.
21. (21) 34P Jonathan Pittman, Gravette, Ark.
22. (11) 58 Tyler Honeywell, Antlers, Okla.
23. (15) 16M Jimmy McGarrah, Huntsville, Ark.
DNS – 7K Kyle Hamby, Hackett, Ark.

AMERIFLEX USRA B-MODS

Heat #1:
1. (1) 66 Ryan Gillmore, Springfield, Mo.
2. (5) 18 J.C. Morton, Springfield, Mo.
3. (8) 510 Cody King, Fanshawe, Okla.
4. (4) 40 Steve Butler, Siloam Springs, Ark.
5. (9) 0 Kort Morgan, Muskogee, Okla.
6. (2) 14 Dale Drieth, Yukon, Okla.
7. (7) 22 Chase Hubbard, Owasso, Okla.
8. (6) 5S Stone Smith, Springdale, Ark.
9. (3) 9 Nik Morgan, Muskogee, Okla.

Heat #2:
1. (1) 22R Dalton Ragsdale, Muskogee, Okla.
2. (5) 19 Dylan Cantwell, Salina, Okla.
3. (2) 06 Christopher Theodore, Coweta, Okla.
4. (9) 19K Kyle Slader, Muskogee, Okla.
5. (8) 7L Trevor Drake, Brighton, Mo.
6. (4) 23 Coty Tupper, Blanchard, La.
7. (6) 32 Lane New, Rogersville, Mo.
8. (3) 35 Jimmy Willson, Farmington, Ark.
9. (7) 81M Brad Murdock, Siloam Springs, Ark.

Heat #3:
1. (2) 1X Colby Artherton, Bartlesville, Okla.
2. (4) 23M Jimmy Day, Greenville, Texas
3. (3) 33 Anthony Ferrara, Republic, Mo.
4. (5) 43 Austin Holman, Locust Grove, Okla.
5. (1) 23JR Ayden Stanton, W. Fork, Ark.
6. (6) 19JR Brodey Slader, Muskogee, Okla.
7. (7) C35 Casey Willson, Farmington, Ark.
8. (8) B19 Breyanna Mattingly, Springdale, Ark.
DNS – 03 Josiah Robinson, Kansas, Okla.

Heat #4:
1. (1) 25* Michael Hornback, Muskogee, Okla.
2. (4) 00 Cason Harris, Bella Vista, Ark.
3. (5) 53H Tye Hollingsworth, Springdale, Ark.
4. (2) 45 Dan Culp, Hindsville, Ark.
5. (3) M19 Johnathon Mattingly, Springdale, Ark.
6. (8) 66K Grant Honeycutt, Pea Ridge, Ark.
7. (6) 95 Mason Day, Farmersville, Texas
8. (7) 83D Jordan Colbert, Pryor, Okla.
DNS – 87 Justin Duncan, Colcord, Okla.

"B" Feature #1:
1. (3) 23 Coty Tupper, Blanchard, La.
2. (4) 32 Lane New, Rogersville, Mo.
3. (1) 45 Dan Culp, Hindsville, Ark.
4. (7) 81M Brad Murdock, Siloam Springs, Ark.
5. (2) 23JR Ayden Stanton, W. Fork, Ark.
6. (5) 35 Jimmy Willson, Farmington, Ark.
7. (6) 83D Jordan Colbert, Pryor, Okla.
8. (8) 03 Josiah Robinson, Kansas, Okla.
DNS – 66K Grant Honeycutt, Pea Ridge, Ark.
DNS – 95 Mason Day, Farmersville, Texas

"B" Feature #2:
1. (1) 40 Steve Butler, Siloam Springs, Ark.
2. (2) M19 Johnathon Mattingly, Springdale, Ark.
3. (3) 14 Dale Drieth, Yukon, Okla.
4. (8) 9 Nik Morgan, Muskogee, Okla.
5. (4) 19JR Brodey Slader, Muskogee, Okla.
6. (7) 5S Stone Smith, Springdale, Ark.
7. (6) C35 Casey Willson, Farmington, Ark.
8. (5) 22 Chase Hubbard, Owasso, Okla.
9. (9) B19 Breyanna Mattingly, Springdale, Ark.
DNS – 87 Justin Duncan, Colcord, Okla.

"A" Feature:
1. (2) 18 J.C. Morton, Springfield, Mo.
2. (1) 1X Colby Artherton, Bartlesville, Okla.
3. (3) 19 Dylan Cantwell, Salina, Okla.
4. (9) 00 Cason Harris, Bella Vista, Ark.
5. (7) 510 Cody King, Fanshawe, Okla.
6. (6) 25* Michael Hornback, Muskogee, Okla.
7. (4) 66 Ryan Gillmore, Springfield, Mo.
8. (12) 06 Christopher Theodore, Coweta, Okla.
9. (10) 19K Kyle Slader, Muskogee, Okla.
10. (16) 7L Trevor Drake, Brighton, Mo.
11. (13) 33 Anthony Ferrara, Republic, Mo.
12. (11) 53H Tye Hollingsworth, Springdale, Ark.
13. (22) 9 Nik Morgan, Muskogee, Okla.
14. (21) 14 Dale Drieth, Yukon, Okla.
15. (18) 40 Steve Butler, Siloam Springs, Ark.
16. (20) 45 Dan Culp, Hindsville, Ark.
17. (19) 32 Lane New, Rogersville, Mo.
18. (5) 22R Dalton Ragsdale, Muskogee, Okla.
19. (17) 23 Coty Tupper, Blanchard, La.
20. (8) 23M Jimmy Day, Greenville, Texas
21. (15) 43 Austin Holman, Locust Grove, Okla.
22. (14) 0 Kort Morgan, Muskogee, Okla.
DNS – M19 Johnathon Mattingly, Springdale, Ark.
DNS – 81M Brad Murdock, Siloam Springs, Ark.

CLEAR CREEK GOLF CAR USRA TUNERS

Heat #1:
1. (2) 80 Jim Cook, Linn Creek, Mo.
2. (7) 41B Braxton Brownlee, Weleetka, Okla.
3. (5) 11 Jason Henson, Rogers, Ark.
4. (3) 91 Cale Hancock, Collinsville, Okla.
5. (1) 41S Shawn Brownlee, Weleetka, Okla.
6. (6) 20F Ricky Foster, Springdale, Ark.
7. (8) 2 Mason Cutis, Siloam Springs, Ark.
8. (9) 5H Haidence Holzkamper, Siloam Springs, Ark.
9. (4) 69 Tamyra Morris, Springdale, Ark.
DNS – 00 Paul Colvin, Tontitown, Ark.

Heat #2:
1. (9) 02 Carson Jones, Westfork, Ark.
2. (4) 16H Trey Eberle, Tulsa, Okla.
3. (5) 24 Mason Case, Siloam Springs, Ark.
4. (3) 5D Joshua Deason, Colcord, Okla.
5. (8) 41 Connar Brownlee, Weleetka, Okla.
6. (2) 99C Carrie Myers, Springdale, Ark.
7. (7) 12A Andy Guthary, Norman, Okla.
8. (1) 15 John Campbell, Eucha, Okla.
9. (6) 7G Austin Gammill, Siloam Springs, Ark.

Feature:
1. (5) 11 Jason Henson, Rogers, Ark.
2. (1) 02 Carson Jones, Westfork, Ark.
3. (6) 24 Mason Case, Siloam Springs, Ark.
4. (17) 00 Paul Colvin, Tontitown, Ark.
5. (14) 15 John Campbell, Eucha, Okla.
6. (8) 91 Cale Hancock, Collinsville, Okla.
7. (3) 80 Jim Cook, Linn Creek, Mo.
8. (9) 5D Joshua Deason, Colcord, Okla.
9. (13) 12A Andy Guthary, Norman, Okla.
10. (12) 2 Mason Cutis, Siloam Springs, Ark.
11. (11) 99C Carrie Myers, Springdale, Ark.
12. (4) 16H Trey Eberle, Tulsa, Okla.
13. (2) 41B Braxton Brownlee, Weleetka, Okla.
14. (7) 41 Connar Brownlee, Weleetka, Okla.
15. (15) 69 Tamyra Morris, Springdale, Ark.
16. (18) 5H Haidence Holzkamper, Siloam Springs, Ark.
17. (10) 41S Shawn Brownlee, Weleetka, Okla.
18. (16) 7G Austin Gammill, Siloam Springs, Ark.
DNS – 20F Ricky Foster, Springdale, Ark.

MOD-LITES

Heat #1:
1. (2) 18 Blake Wilson, Mabelvale, Ark.
2. (3) 88 Jeromy Wilson, Mabelvale, Ark.
3. (6) 52 Bryce Vowan, Marion, Ark.
4. (7) 74A Paul Alban, Hot Springs, Ark.
5. (1) 71 Candi Varney, Ozark, Ark.
6. (5) 17 Tim Varney, Ozark, Ark.
7. (4) 3C Cody Chandler, Hot Springs, Ark.
DNS – 722X Joseph Dunlap, Shelbyville, Tenn.

Heat #2:
1. (7) 722 Jaedon McDowell, Murfreesboro, Tenn.
2. (6) 46 Dillon Raffurty, Kansas City, Mo.
3. (5) 41 Michael Raffurty, Kansas City, Mo.
4. (4) 75 Justin Raffurty, Kearney, Mo.
5. (2) 31 Gage Raines, Searcy, Ark.
6. (1) 28 Dylan Hollingshead, Sheridan, Ark.
7. (3) 3 Nathan Wolfe, Lees Summit, Mo.
8. (8) 0 Jason Castleberry, Hot Springs, Ark.

Rising Stars Challenge:
1. (1) 71 Candi Varney, Ozark, Ark.
2. (3) 74A Paul Alban, Hot Springs, Ark.
3. (2) 3C Cody Chandler, Hot Springs, Ark.
DNS – 0 Jason Castleberry, Hot Springs, Ark.

Feature:
1. (1) 722 Jaedon McDowell, Murfreesboro, Tenn.
2. (5) 41 Michael Raffurty, Kansas City, Mo.
3. (4) 88 Jeromy Wilson, Mabelvale, Ark.
4. (7) 75 Justin Raffurty, Kearney, Mo.
5. (8) 31 Gage Raines, Searcy, Ark.
6. (13) 3 Nathan Wolfe, Lees Summit, Mo.
7. (11) 28 Dylan Hollingshead, Sheridan, Ark.
8. (10) 17 Tim Varney, Ozark, Ark.
9. (14) 0 Jason Castleberry, Hot Springs, Ark.
10. (3) 52 Bryce Vowan, Marion, Ark.
11. (2) 18 Blake Wilson, Mabelvale, Ark.
12. (6) 74A Paul Alban, Hot Springs, Ark.
13. (9) 71 Candi Varney, Ozark, Ark.
14. (12) 3C Cody Chandler, Hot Springs, Ark.
DNS – 46 Dillon Raffurty, Kansas City, Mo.
DNS – 722X Joseph Dunlap, Shelbyville, Tenn.